Znáte z našeho katalogu

Banner

Dlažby a obklady v imitaci dřeva

Obr. 1Jistě všichni znáte podlahy dřevěné. Dříve byly běžnou podlahovou krytinou. Taková dřevěná podlaha měla určitě své kouzlo. Měla, jako ostatně všechno v životě, své kladné a záporné stránky. Byla krásná, teplá, působila velice přírodně a útulně, sálalo z ní teplo domova. A měla také nějaké zápory? Já si myslím, že určitě ano. Jednou z velkých nevýhod byla údržba. Taková podlaha musela být správně ošetřena, její údržba byla hodně náročná. Však jistě ještě pamatujeme parkety, které byly tou nejhezčí dřevěnou podlahou své doby. Velkým záporem podlahy ze dřeva byl červotoč, který, jak se občas stávalo, dřevěnou podlahu napadl a dokázal nám ji přímo rozporcovat na prášek.

Později začala éra podlah plovoucích. Ta ostatně, u těch z nás, kteří mají rádi dřevo, přetrvává dodnes. Skládání není tak náročné a výsledek je velice příjemný. Práce s takovouto podlahou jde krásně od ruky, ale pokud nezvolíme kvalitní podlahu, je podlaha sice krásná, ale její životnost není nejdelší. Je náchylná na oděr a to je její největší zápor.  Po pár letech, jak jsem toho byla svědkem, opravdu takováto podlaha je určena k výměně, hlavně v prostředí, kde je hustější provoz. Opravdu nese velmi velké známky opotřebení.

Tuto situaci zhodnotili výrobci keramických obkladů a dlažeb a do svého výrobního programu zařadili i obklady a dlažby, které svým designem přírodní dřevo připomínají, jsou opravdu jeho krásnou imitací. Jedná se o dlažby velmi kvalitní a takováto dlažba prakticky nezničitelná, udrží si svou krásu, má velmi dlouhou životnost.

 

2 Např. série dlažeb, kterou najdeme pod názvem Rovere, nás osloví detailním propracováním letokruhů, stejně jako to najdeme u skutečného dřeva. Výrobce tuto sérii vyrábí v několika přírodních odstínech, takže si můžeme vybrat, jestli chceme „dřevo“ tmavé či světlé.

Pokud byste si rádi pořídili dřevěnou plovoucí podlahu, ale opravdu jste přesvědčení, že je náchylná na poškození, zkuste si podívat na sérii Zebrano, možná bude pro Vás právě tím, co hledáte. Jde o krásnou imitaci plovoucích podlah, která nese všechny výhody keramické dlažby.

 

3 Velmi krásnou a elegantní a velmi kvalitní dlažbu Vám nabídce kolekce Legni Higt-tech. Jedná se o dlažbu, která je velmi odolná i proti hloubkovému opotřebení. Nevyžaduje žádnou speciální údržbu. Působí velmi přirozeným dojmem a můžete vybírat ze světlých či tmavých přírodních odstínů.  Tuto dlažbu je možné využít jak v interiérech, ale stejně tak Vám poslouží jako krásná dlažba venkovní.

A v případě, že se Vám zastesklo po již zmiňovaných parketách, ani tady na Vás výrobci nezapomněli.  Kolekce Parguet Vám takovou krásnou dlažbu nabídne. Vyrábí se v rozměru 15x90 cm, je možné ji použít jak na podlahu, tak i na stěny. Tato dlažba přinese do Vašeho interiéru harmonii a budete překvapeni, jak příjemně se v takovém prostředí budete cítit.

 

Ještě větší formát obkladů v pěti barevných odstínech, taková je série, kterou výrobce pojmenoval Slimwood. Rozměr obkladu je 16,7x100 cm, jedná se tudíž o dlažbu velkoformátovou, se kterou Vám půjde práce jistě rychle od ruky.

Krásná keramická dlažba, která přinese pocit tepla do Vašeho domova – to mluvím o dlažbě ze série Wood, která je lehce strukturovaného designu a v nabídce ji najdeme ve třech odstínech hnědé barvy.  Svým moderním designem určitě podtrhne krásu každého moderního interiéru.

 

4 Velmi moderně, útulně a elegantně bude působit dlažba a obklad v imitaci dřeva, kterou nám v pěti odstínech hnědé a béžové barvy nabízí kolekce nazvaná Spark.  Dlažba má tloušťku 4,8 mm a je vhodná jak do koupelen, ale své místo najde i v ložnicích, či obývacích pokojích, kde jistě oceníte její velkolepou hru stínů a světel.

Další dlažbou v imitaci dřeva, která jistě stojí za zmínku, je dlažba, která se vyrábí ve čtyřech odstínech a čtyřech různých formátech. Dochází zde ke spojení stylu, designu a ekologie. Určitě si zaslouží Vaši pozornost. Výrobce ji nazval Plank.


Imitaci dubového dřeva, dlažbu velmi elegantní v krásných přírodních barvách od teplých světlých barev až po tmavě šedou, která působí velmi elegantním dojmem, taková dlažba je vám je vám představována pod názvem Belgique.  Je vhodná pro všechny, kteří dávají přednost elegantnímu a střízlivému stylu.

Dlažbu a obklady v imitaci dřeva můžeme vidět v kolekci Rovere. Vyrábí se v několika formátech, které je možné mezi sebou kombinovat a vytvářet tak různé obrazce, které nám budou připomínat parkety či plovoucí podlahu. Možná budeme mít problém tuto dlažbu od přírodního dřeva rozeznat, tak se tato dlažba českému výrobci povedla.  Dlažba má takové technické vlastnosti, jako např., nízkou nasákavost, že je možné ji použít např. jako dlažbu k bazénům, či jinde, kde oceníme imitaci dřeva ve venkovních podmínkách.  Dlažba nás odmění dlouhou životností a snadnou údržbou.

 

6 Velmi krásná reprodukce dřeva – to je kolekce obkladů a dlažeb nazvaná Lea Bioessenze. Nevyžaduje téměř žádnou speciální údržbu ani po letech používání, ve velmi odolná vůči opotřebení.  Vyrábí se ve formátu 20xx120 cm v osmi barevných provedeních, takže je opravdu z čeho vybírat.  Je možné ji použít do každého bytového interiéru, kde na nás bude působit velmi příjemných a harmonickým dojmem.

 

 

Série, která je nazvána Collection nás zaujme velmi zvláštním designem, kdy u barvy tmavé máme někdy pocit, že dřevo je poznamenáno zubem času, že je opálené.  Velmi zajímavá, je však tato dlažba v provedení bílém. Dokáže podhrnout styl moderních, atypických interiérů.  Zaujme nás svou jedinečností.

 

7 A ještě jedna kolekce stojí za zmínku. Jedná se o kolekci velmi zvláštní, kde máme pocit, že vidíme do plástve poskládané hranoly dřeva, které vytvářejí velmi zajímavý vzor. Tato série, nazvaná Musis Sherwood se vyrábí ve formátu 45x45 cm a je vhodná do interiérů pro ty, kteří mají rádi originalitu.

To jsem jen nastínila několik kolekcí obkladů a dlažeb v imitaci dřeva. Dalo by se ještě dále pokračovat. Pokud toužíte po dřevěném obkladu či podlaze, ale také po snadné údržbě či dlouhé životnosti, myslím, že takovýto obklad či dlažba v imitaci dřeva bude tou správnou volbou.

 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Lea
Cooperativa Ceramica d´Imola
Coem
Ceramica Colli di Sassuolo
Versace