Znáte z našeho katalogu

Banner
Jak bydlíme

Malý nebo velký formát obkladů a dlažeb – jaký kdy použít?

format1Pokud chceme obkládat koupelnu či jiný bytový nebo nebytový interiér, musíme se rozhodnout, jaký formát budeme pro dlažbu či obklad volit. Kromě barvy, typu obkladu a povrchové úpravy je nutno předem vědět, jak velký formát do té či oné místnosti chceme použít. K tomuto je nutno zjistit přesný rozměr místnosti, kterou chceme obkládat.

 

Celý článek...
 

Koupelna - jak šel čas

koupe3Nevím, jaký je věk Vás, čtenářů tohoto článku, ale pokud se počítáte k dříve narozeným, jistě pamatujete koupelny, které byly obloženy povětšině stejnými kachličkami, protože výběr obkladů a dlažeb byl velmi omezený. Pokud bydlíte v panelovém bytě staršího typu, jistě víte, co je to typizované umakartové bytové jádro, které každý panelový byt „zdobilo „ a bylo v každém stejné. Koupelna, kde sice kralovala vana, pokud jste neměli zrovna jen dvoupokojový či jednopokojový byt, kam se vana prostě nevešla, a museli jste být vděčni jen za umakartový sprchový kout, byla velmi malých rozměrů. Ostatně v mnoha bytech, které ještě nepostihla rekonstrukce, můžete toto najít dodnes. A pračka? Pokud jste ji nechtěli mít přímo v kuchyni, která také příliš nevynikala svou velikostí, stala se součástí koupelny, ve které se pak člověk sotva vytočil.

 

Celý článek...
 

Exteriérová dlažba

exterdlaDlažeb vhodných na terasu je jistě nepřeberné množství. Venkovní dlažby, stejně tak jako je tomu u dlažeb vhodných do interiérů, imitují různé přírodní materiály jako například dřevo, kámen apod. Přesto se venkovní dlažby od vnitřních liší. Venkovní dlažby musí totiž splňovat určité podmínky tak, aby mohly dlouho sloužit k plné spokojenosti. Je to samozřejmě především mrazuvzdornost a protiskluznost. Keramická dlažba, kterou použijeme za terasu, balkon či v okolí domu musí vydržet povětrnostní podmínky a přitom hezky vypadat po dlouhá léta.

 

Celý článek...
 

Zajímavá imitace dřeva

zajimdre1Vybíráte dlažbu do svého bytového interiéru? Nebo hledáte něco zajímavého do kanceláře či obchůdku? A co byste řekli imitaci dřeva? Že by se Vám líbila. Tak Vám zkusím představit jednu sérii, která je velmi zajímavou, ale trošku netypickou imitací dřeva. A ptáte se proč netypickou? Tak většina imitací dřeva, se kterými jsem se doposud setkala, imitovala dřevo i svým formátem. Tady u této série tomu tak úplně není. Setkáváme se s formáty třemi, kdy by se dalo říct, že „desku“ tak trochu připomíná jen jeden a to 20x80 cm. Ostatní dva jsou 60x60cm a obdélník 60x80 cm. A to nejsou dřevěné desky ani náhodou.

 

Celý článek...
 

Originální vzory dlažeb

winkledlaUrčitě znáte situaci, že koupelna či kuchyně dosluhují a vy jste se rozhodli dát jim nový kabát. Stane se Vám to v mládí, pokud neopustíte rodné hnízdo dřív, než se rodiče do rekonstrukce pustí, a pak když zařizujete své bydlení, při stěnování, pokud máte toulavé nohy a pokud ne, tak určitě k tomu přijde po létech, kdy byt už po rekonstrukci volá proto, že je zastaralý jak fyzicky tak morálně. Tato situace teď nastala u nás. Listuji si proto na internetových stránkách, protože dozrála doba, kdy se hodláme s manželem do rekonstrukce koupelny pustit co nejdříve, a narazila jsem na výrobce, který mě opravdu zaujal.

 

Celý článek...
 

A co děti? Mají už svou koupelnu?

deti koupelna 3Barevné a veselé koupelny se staly významným prvkem v dětském světě. Významní odborníci se totiž shodují na tom, že barvy a hravost působí pozitivně při učení se základním hygienickým návykům, jako je mytí, sprchování a koupání. Není to zrovna jednoduchý úkol, protože přeci jen musíme koupelnu přizpůsobit našemu bytovému interiéru a vyhradit si na ni prostor. Myslím si ale, že to určitě stojí za to, aby děti získali do života správné návyky, které si díky své koupelně perfektně automazizují.

 

Celý článek...
 

Minimalismus. Proč je tak oblíbený?

minimalismus 1Pokud sledujete moderní trendy bydlení, tak jistě víte, že v současné době jednoznačně vede minimalistický styl. Ptáte se proč? Minimalistický styl totiž dokáže vytvořit nadčasový a vzdušný interiér, který obzvlášť v dnešní chaotické době svou jednoduchostí zklidní a povznese emoce.

 

Celý článek...
 

Jak oživit stěny? Zkuste si je obložit!

jak ozivit steny 1Už je dávno pryč doby, kdy jsme se s obklady mohli setkat pouze v koupelnách, které se od sebe moc nelišily. Dnešní doba dává přednost obkladům na stěnách celého interiéru. Obklady obecně zlepšují kvalitu bydlení, působí jako izolace, takže brání úniku tepla. Také je oceníte zejména v panelových bytech, protože dokážou snížit i hlučnost. Důvodem tedy není jen snadná údržba stěn, ale také široká nabídka, kdy si můžeme vybírat ze škály barev, provedení, imitací přírodních produktů. Čím dál více najdeme v nabídkách uznávaných výrobců keramických dlažeb a obkladů také neobvyklé produkty, které působí jako umělecké dílo, nebo jsou na nich znázorněny fotografické obrázky, měst, krajiny či portréty.

 

Celý článek...
 

Co se nosí v kuchyních

kuchyne 4Co se týká kuchyní, mají v interiéru své nezastupitelné místo, a proto i ony podléhají kouzlu moderních trendů. Keramický obklad a dlažba patří k stálicím ve vybavení funkční kuchyně, protože jejich snadná údržba a funkčnost zajistí v kuchyních požadovaný komfort. Současní výrobci nabízejí nové a nové keramické produkty v mnoha barvách, površích i formátech. Nemusím svou kreativitu popustit jen v koupelnách, ale i v kuchyních, a odměnou nám bude svěží a nápaditý vzhled.

 

Celý článek...
 

Líbí se Vám grafitti?

gra1Všichni známe graffiti z veřejných prostranství, jako jsou průmyslové čtvrti, podchody a pod, kdy se svým výtvarným nadáním mladí lidé pomocí sprejů snaží oživit typickou městskou šeď. Obecně ale graffiti spíše vzbuzuje nevoli, takže představa mít něco takové doma se zdá být nepřijatelná a minimálně výstřední.

 

Celý článek...
 

Zajímavé dekorační prvky

zajdekprvHledáte něco výjimečného a velmi zajímavého do své koupelny a kuchyně?  Chcete něco moderního a neobvyklého? Možná Vás v tomto případě zaujme keramička Aparici, která má své sídlo ve Španělsku a její výrobky, obklady a dlažby, vypadají opravdu velmi zajímavě. Já osobně se dívám po obkladech a dlažbě do kuchyně a u tohoto výrobce mě zaujal obrázek moderní kuchyně, kde jsem objevila velmi zajímavé dekorační prvky. Sérii výrobce nazval Metro. Obklady a dekory mají rozměr  10x59,2 cm nebo 20x59,2 cm, což je do kuchyně tak akorát. Motivem jsou zde různé kuchyňské potřeby, nádobí či motiv květinový. Moc mi kolekce padla do oka a budu o ní určitě uvažovat.

 

Celý článek...
 

Skleněná mozaika

Obr.4 sklenenamozaikaTak si představte, že jsem se při hledání mozaiky, kterou bych ráda oživila obklad v naší koupelně, dostala na stránky s mozaikou víc než pozoruhodnou. Nevěřila jsem svým očím, jak se dá mozaika udělat, nevím, ale zatím jsem se u nás s ničím podobným nesetkala. Ale je to prostě jedním slovem krása.

 

Celý článek...
 

Interiér v elegantním stylu je a vždy a bude trendy

interier elegantnim stylu 3Co se týká dnešních moderních interiérů a vůbec trendů v moderním bydlení, kolikrát má člověk pocit, že to, co bylo dřív nemyslitelné je dnes naopak vyhledávané a velmi moderní. Jenže, znáte to, čím větší výstřednost, tím více se brzy okouká. Jistě trendy jsou fajn, ale někdy je méně více. Nemají všichni pocit, že si nutně musí pořídit dlažbu, která připomíná vydrolený beton, či rezavé železo. Obzvlášť ti z nás, kteří si domov zařizujeme s rozvahou, aby se nám líbil i v dalších letech. Ne každý má finanční možnosti, aby svému domovu dával po dvou letech nový kabát.

 

Celý článek...
 

Barvy v koupelně doplní neobyčejný design

barvy v koupelne 2Pryč jsou časy, kdy jsme v koupelně našli bílou, modrou a zelenou barvu dlažba a obklad měla jednotný čtvercový formát a moc se s ním vymyslet parády nedalo. Dnešní nabídky sérii keramických dlažeb a obkladů disponují takovou škálou barev, povrchů a velikostí, o kterých si naše babičky jen mohly nechat zdát. Nejenže si můžeme vybírat barvy, ale dekorované obklady a mozaiky nám prostor koupelny oživí a vytvoří místo sloužící nejen k očistě těla a ducha, ale i k nabrání síly a energie.

Celý článek...
 

Kontrastní bílá a černá barva… líbí se Vám v interiéru?

kontrastni cernabíla 1Patříte k těm, kteří dávají přednost eleganci v černé a bílé barvě? Kontrastní odstíny jsou častou volbou pro ty, kteří mají rádi specifický styl a zajímavý design. Bílá barva, která má lesklý povrch je v současné době velmi žádaná a moderní. Není se čemu divit.  Obecně bílá barva navodí pocit čistoty a vzdušnosti. Také se velmi dobře dá kombinovat s dalšími barvami, nejen s černou. Kombinaci bílé a černé je velmi výrazná, a tak se s ní můžeme setkat především u mladých lidí, a u lidí, kteří dávají přednost osobitosti a jednoduchosti.

 

Celý článek...
 

Retro styl u Vás doma

retroJistě neušlo Vaší pozornosti, že je právě moderní retro styl. Když se tak dívám kolem sebe, retro se objevuje a zasahuje do mnoha oblastí našeho života. Když si moje dcera koupila červené šatičky s bílými puntíčky s mašlí, musela jsem se usmát a zavzpomínat na dobu svého mládí. A to už jí bylo prvních „cet“, podotýkám. No a co? Taková móda retro vyvolá u starších vzpomínky a mladým se líbí. Je to zase něco jiného a je to právě nyní „in“. Ale retro styl nezasahuje jen do módy oblečení, setkáváme se s ním v mnoha dalších oblastech, samozřejmě i v našich domácnostech. Vy ještě nemáte doma ruční mlýnek na kávu, či starý telefon se sluchátkem?

 

Celý článek...
 

Co si dáme do bytu

cosidame2Uvažujete, co si dát na podlahu, aby Vám to vydrželo dlouhou dobu krásné a dobře Vám sloužilo? Co tak zkusit keramickou dlažbu? Je vhodná jak do interiérů, kde ji můžete položit na podlahu celého bytu, kde začnete chodbou a skončíte třeba ložnicí či dětským pokojem, ale pokud bude nenasákavá a mrazuodolná a bude mít protiskluzovou úpravu, bude vhodná i k tomu, aby Vám zajistila bezproblémový vstup do Vašeho domu. A pokud ji použijete třeba ve stylu cotto jako chodník mezi zelení od branky ke svému domu, vytvoří velmi příjemné prostředí. Můžete vybrat ale i dlažbu, která bude odolná natolik, že na ní můžete bez problémů před domem zaparkovat své auto.

 

Celý článek...
 

Plastické obklady

plasticke3Máte rádi u obkladů a dlažeb dekorační prvky? Myslím, že odpověď bude u většiny z Vás určitě ano. Ať už jsou to dekory s grafickým, geometrickým či květinovým motivem, zajisté dokáží být krásnou ozdobou interiéru a umí vytvořit, či doladit tu správnou atmosféru. A co taková mozaika? Ta je samozřejmě zvláštní kapitolou, která nám svou krásou často přímo nadchne.

 

Celý článek...
 

Rustikální dlažba

rustikalnidlazba1Krásnou slinutou keramickou dlažbu rustikálního vzhledu nám přináší výrobce Casalgrande Padana – italská keramička pod označením Granitogres Rustikato. Je zde zahrnuto několik sérií, které mají rustikální vzhled, ale každá ze sérií je inspirována jiným starověkým materiálem nebo přírodním kamenem. Dlažba je velmi odolná, odolává i vysoké zátěži, chemickému čištění, ale také mrazu a je ohnivzdorná. Má lehce strukturovaný povrch, který ji činí protiskluzovou, takže je vhodná i do venkovního prostředí. Různé ozdobné lišty ještě rustikální charakter podtrhují.

 

Celý článek...
 

Imitace kovu, jak ji neznáte

imitacekovuKeramička  Apavisa, tento španělský výrobce vysoce kvalitních slinutých obkladů a dlažeb, je v současné době na trhu lídrem. Obklady a dlažby vyrábí až v 35 barevných provedeních a 11 formátech. Jeho obklady a dlažby jsou dokonalými imitacemi přírodních materiálů, jako je mramor, dřevo, kámen apod. V současné době se imituje ale také třeba kov či beton, které si získávají stále větší oblibu.

 

Celý článek...
 

Útulné prostředí s dlažbami v imitaci dřeva od Aparici

jghijKrásná kolekce keramických obkladů a dlažeb, která je určitě svým provedením originální, je nám představena pod názvem Kids. Jejím výrobcem je španělská keramička s dlouholetou tradicí Aparici. Tato byla založena již v roce 1966 ve městě Alcora, kde měla výroba keramických dlaždic svou tradici.

 

Celý článek...
 

Imitace břidlice v keramických dlažbách a obkladech

imitacebri1Co říkáte keramickému obkladu či dlažbě v imitaci tohoto krásného přírodního materiálu? Fascinuje Vás, stejně jako mě, jeho krásný plastický design? Jak by se Vám něco takového líbilo na podlaze? Jednou z keramiček, která zařadila do svých sérií i imitaci břidlice je italská keramická společnost Mirage. Série, která se tomuto materiálu věnuje, nese označení Slate. Najdete zde dlažby ve čtyřech barevných provedeních a celkem v široké škále formátů. Můžete vybírat až z pěti formátů, kde nejmenší má rozměr 15x15 cm a největší 60x60cm. Doplňují je ještě velikosti 30x30 cm, 45x45 cm a jediný obdélník 30x60 cm.

Celý článek...
 

Co byste měli vědět při výběru dlažby

vyberdlazby 1Keramická dlažba i obklady vytvářejí styl a osobitost každého interiéru i exteriéru.  Právě opravdu kvalitní keramika, která splňuje praktický i estetický účel, dodá prostorům skvělý vzhled, který vydrží i desítky let. Odborníci radí, zaměřit se již při nákupu na základní kritéria, jako je nasákovost, mrazuvzdornost, odolnost vůči opotřebení a protiskluznou. 

 

Celý článek...
 

Poznáte rozdíl?

dřvíčko3Nabídka materiálů na podlahy je opravdu velmi široká. Vybírat můžeme z umělých materiálů, které se tváří jako kamenná dlažba, nebo z keramiky, která dokonale imituje dřevo, či laminátu, jež evokuje skleněnou podlahu.  Pokud si chcete domů pořídit dřevěné podlahy, ale víte, že je nejen finančně dražší, ale také náročnější na údržbu, tak i pro vás existuje řešení.  Důvodem imitací jiného materiálu je především požadavek na určitý estetický výraz interiéru, kterému ale nevyhovují technické vlastnosti zvoleného materiálu.

 

Celý článek...
 

Keramické obklady - hlavní kritéria

keramickeobklady 1Nabídka keramických obkladů je široká, vybírat můžete v mnoha designech i cenových relací. Také různé druhy povrchů nám nabízejí dostatečné množství možností, jak si zařídit interiér podle svého vkusu. V sériích renovovaných výrobců jsou nabízeny palety stylů, barev i velikostí. Mezi nejoblíbenější materiály pro obklad koupelen a kuchyní patří keramika a porcelán, ty jsou vyráběny při vysokém tlaku a teplotě. Disponují dlouhou životností s vysokou odolností vůči vlhkosti a špíně. A aby se ve spárách obkladů nedržela špína a plíseň, je vhodné spárovat kvalitními antibakteriálními spárovacími hmotami, kterých je na trhu dostatek.

 

Celý článek...
 

Obklady a dlažby okolo nás

obkladlaVýjimku jsem nedělala ani na dovolené, když jsme letos vyrazili k moři za sluníčkem. První dlažba, která mě hned upoutala, byla krásná černá v imitaci kamene, která zdobila podlahu odletové haly. Pohybovala se po ní spousta lidí, čekajících na letadlo, které je mělo dovést kvůli odpočinku a relaxaci za sluníčkem, které už v našich končinách v tomto ročním období přichází o sílu.

 

Celý článek...
 

Keramická dlažba v imitaci dřeva

imitacedreva1Máme starší rodinný domek, který už nutně volal po rekonstrukci. Moc jsme do něj v uplynulých letech neinvestovali, a tak je to na něm znát. Ale znáte to, děti byly malé, a finance šly stále jiným směrem. Dnes, kdy jsou děti z domu, jsme si s manželkou řekli, že domek opravíme a uzpůsobíme svým potřebám a stylu. Oba jsme milovníci přírody a v podobném duchu se měl nést i způsob našeho „nového“ bydlení. Jako dominantu jsme zvolili dřevo a bílou barvu, kterou jsme chtěli doplnit nějakou výraznější barvou třeba na nábytku. Nejprve bylo potřeba vyměnit podlahu ve všech čtyřech místnostech. Samozřejmě, že i tady jsme chtěli použít dřevo, nebo dřevěné parkety. Jak jsme ale zjistili, jejich pořízení by vyšlo finančně dráž, než jsme si mohli dovolit a také údržba by byla náročnější.  Váhali jsme, zda si pořídit plovoucí podlahu, nebo keramickou dlažbu.

 

Celý článek...
 

Dovolená na poslední chvíli

poslednichvile2A ejhle už tu byl téměř podzim. Byl začátek září, které následovalo po „mokrém“ srpnu a neslibovalo moc sluníčka. Únava se dostavovala a byla znát. Nakonec přišla náhoda a vyslala nás na dovolenou, kterou jsme letos už ani moc neplánovali. Přátelé nás nalákali na dovolenou na poslední chvíli last minute, jak se dneska říká, protože čeština se v některých případech začíná vytrácet a vznikají nová, převzatá slova. Na all inclusive, tedy se vším všudy.

 

Celý článek...
 

Dlažby v imitaci kamene

File4Máte rádi kámen? A hodláte si pořídit dlažbu právě v imitaci kamene? Zkusím Vám představit pár velmi zajímavých dlažeb, které mě osobně velmi zaujaly a možná mohou oslovit i Vás. Velmi zajímavou dlažbu jsem objevila v sérii Beyond španělské keramičky Aparici. Dlažba v této sérii je svým vzhledem opravdu luxusní. Kámen je zde zpracován velmi věrohodně, má nádherný design a celá kolekce je obohacena řadou dekoračních prvků, které luxusní vzhled dlažeb této série ještě umocní.

 

Celý článek...
 

Mramor a jeho krása u nás doma

mramorajehokrasa

Mramorový obklad známe převážně z honosnějších sídel, můžeme se s ním setkat třeba v zámcích,  kostelích či muzeích a divadlech. Ale můžeme si i my doma dovolit mít na stěnách či podlaze mramor? To tedy nevím, bylo by to asi finančně náročnější, ale určitě si můžeme do našich koupelen a nejen do nich dovolit obklad a dlažbu v imitaci tohoto krásného materiálu, který bude od toho pravého mramoru téměř k nerozeznání a určitě nás o jeho krásu nepřipraví.

 

Celý článek...
 

Velmi zajímavé dekorační prvky sérií keramičky Apavisa

File18Jste u obkladů a dlažeb zatíženi na dekorační prvky? Zkusme se tedy podívat na některé ze sérií keramičky Apavisa a její dekory. Velmi zajímavé dekory nám přináší série Flower. Již z názvu série poznáme, že se jedná o dekor květinový. A čímže je právě tento tak zajímavý? Vyrábí se ve čtyřech barevných provedeních jako dekor plastický. Kromě bílé, černobílé jsou tu ještě dvě vícebarevná provedení. Tento originální dekor určitě stojí za Vaši pozornost, protože při obkladu na větší plochu se může stát velmi zajímavým, případně i ústředním motivem celého interiéru. Dostanete jej ve formátu 20x30 cm. Zkuste se tedy, pokud máte zájem, podívat na květinovou sérii keramičky Apavisa.

 

Celý článek...
 

Rekonstrukce koupelny

AAC cassiopea2Podědili jsme s manželem poměrně prostorný dům, který ale potřeboval rekonstrukci koupelny. Stávající koupelna byla poměrně hodně prostorná s vysokými stropy, ale hlavně, což se mi líbilo, mělo okno, tedy stálý přísun denního světla. Obklady a dlažba byly v odstínu zelené a přímo volaly po výměně.  Bylo jasné, že budou potřeba nějaké stavební úpravy, ale vzhled koupelny nechal manžel na mně. Chtěli jsme koupelnu, která bude nejen krásná, ale i pohodlná a hlavně měla vydržet minimálně další dvacet let.

 

Celý článek...
 

Originální 3D povrch

originalni 3d povrch1Přemýšlíte, jak oživit svůj domov? Chcete něco výrazného a originálního? Milujete kontrasty? Líbí se Vám čistý styl geometrických tvarů? Co byste řekli tomu, kdyby Vaše stěny zdobila povrchová úprava s 3D efektem? Stěny v interiéru zabírají velký prostor, a proto je záhodno jim věnovat dostatečnou pozornost. Stačí promyšlená výmalba, příjemná tapeta, či keramické obklady o velkých formátech se zajímavým vzorem a prostor tak může získat na nových dimenzích. Opravdu originální a neobyčejný vzhled stěn v interiéru Vám vytvoří povrch s prostorovým 3D efektem.

 

Celý článek...
 

Znáte moderní trendy v kuchyních?

znate trendy vkuchynichKuchyně patří kromě koupelen k těm nejdůležitějším místnostem domova. I v dnešní uspěchané době se kuchyně stává centrem rodinného dění, a místem, kde se rodina schází. Klasická kuchyně z období první republiky, zahrnovala jídelní kout, mnohdy i pohovku, se podstatě vrací. Kuchyně dnešní doby mohou být s jídelnou či obývacím pokojem.

 

Celý článek...
 

Nové styly v koupelnách

nove styly vkoupelnach3Co se týká vzhledu moderních koupelen, a vůbec keramických dlažeb a obkladů, navazují současné trendy na styly minulých let. Již nějaký ten rok se zvětšují formáty keramických obkladů a dlažby, kdy můžeme už běžně v sériích najít takové velikosti, jako jsou 60x60 cm, 30x60 cm až po formát 90x90 cm, či 100x300 cm. Výběr velikostí závisí jak na prostoru, ale mezi jeho výhody patří kromě rychlé a snadné pokládky i celkový vzhled, který působí opticky čistě a jednolitě. Nehledě na to, že takový obklad se díky minimu spár i jednoduše udržuje.

Celý článek...
 

Krásná terakotová dlažba

File37Vesnické prostředí, ve kterém rádi trávíme dny volna o víkendech či dovolené přináší příjemnou, útulnou atmosféru, kvůli které si takový domeček pořizujeme, pokud nemáme zrovna to štěstí a nespadne nám do klína třeba dědictvím. Krásná dlažba, která pomůže vytvořit prostředí, ve kterém se dobře odpočívá a čerpá energie za slunných letních dnů, kdy můžeme při vaření odběhnout třeba pro čerstvou zeleninu ze zahrádky přímo na dvorek u domu či nasbírat houby na dobrou večeři do nedalekého lesíka, může vycházet třeba z výrobního závodu keramické společnosti Casa dolce casa.

 

Celý článek...
 

Imitace kamene v kuchyních

Obr. AHledáte obklady malých rozměrů do Vaší kuchyně či koupelny? V dnešní době „letí“ spíš formáty velké, ale vyrábí se ještě i formát malý? Chcete krásné dekory do obkladu za kuchyňskou linku či do koupelny? Představím Vám obklad, který před časem padl do oka mě. Také jsem byla v situaci, že bylo třeba vyměnit obklad za kuchyňskou linkou a měla jsem představu o malých kachličkách. Nebylo to snadné, protože obkladů v rozměru 10x10 cm jsem na trhu zase až tolik nenašla.

 

Celý článek...
 

Jak jste na tom Vy?

Obr.1JakjstenatomvyJste mladí, hodláte si pořídit nový domeček a založit rodinu? Hledáte do své koupelny a dalších místností dlažbu či obklad? Do čeho oblečete stěny, jaký pořídíte nábytek? Je to krásné období, založíte rodinu, budete vychovávat děti a čeká Vás spousta radostí, no ale také starostí. Takový už je život, to všechno sebou přináší. Pokud se chcete se mnou podívat, jak si můžete zjednodušit výběr obkladů a dlažeb pro Vaše bydlení, můžu Vám představit, co všechno je k mání, co se líbí mně a o čem můžete třeba jen uvažovat i Vy.

 

Celý článek...
 

Imitace kovu

Obr. 3ImitacekovuSlyšeli jste už, že se vyrábí keramická dlažba v imitaci kovu? Mně se to zdá neskutečné, jak asi taková dlažba musí vypadat, to budeme chodit po kovové podlaze? Nevěřila jsem, ale přesvědčila jsem se, na návštěvě u známých, že něco takové opravdu existuje a vypadá to někdy i hodně dobře. Trošku jsem proto pátrala a našla jsem nějaké informace a obrázky a myslím, že se s tím, na co jsem přišla, mohu podělit i s Vámi, protože imitace kovu v keramické dlažbě je prostě kapitola sama o sobě.

 

Celý článek...
 

Konfereční stolek či sedací souprava z palet – už jste o tom slyšeli?

File29Už jste slyšeli, co všechno se dá vyrobit třeba z takového odpadního materiálu, jako jsou palety? Pokud ano a chystáte rozvinout svou tvořivost a vyrobit si z palet třeba právě zmiňovaný konfenční stolek a nevíte, co na podlahy či stěny, aby interiér ladil, můžete se nechat inspirovat velmi zajímavou sérií dlažeb od keramického výrobce Aparici.

 

Celý článek...
 

Imitace dřeva trochu jinak!

q 31242 01Hodláme se s koncem léta, když už sluníčko nemá takovou sílu, aby nás zahřálo natolik, že můžeme vyrazit za koupáním, odpočatí po krásné dovolené tam u té velké louže, pustit do nějaké práce doma, abychom zvelebili své bydlení, které už po nějaké úpravě úpěnlivě volá. A protože ještě nemáme důchodový věk, ale jsme spolu už nějakou tu řádku let, tak letos vypadá, že přijde na řadu obývací pokoj, kde podlaha už volá po novém kabátě. A máme moc rádi přírodu, tak bychom na podlahu rádi zvolili dřevo, na tom už jsme se shodli. ALE! Dřevěná podlaha je hodně náročná na údržbu, a protože rodinka se pomalu začíná rozrůstat i o mladší – vlastně malé členy, bude podlaha vyžadovat údržbu asi hodně často. Když jsme toto všechno vzali v úvahu, nakonec padla volba na keramickou dlažbu. Ale protože nechceme být o krásu dřeva ošizeni, po vzájemné dohodě jsme přišli k závěru, že dlažba bude mít podobu dřeva – bude jeho imitací.

 

Celý článek...
 

Konferenční stolek či sedací souprava z palet – už jste o tom slyšeli?

domUž jste slyšeli, co všechno se dá vyrobit třeba z takového odpadního materiálu, jako jsou palety? Pokud ano a chystáte rozvinout svou tvořivost a vyrobit si z palet třeba právě zmiňovaný konvenční stolek a nevíte, co na podlahy či stěny, aby interiér ladil, můžete se nechat inspirovat velmi zajímavou sérií dlažeb od keramického výrobce Aparici .

Celý článek...
 

Pocit luxusu jak jej neznáte

pocit luxusu 3Máte rádi pocit čisté a exkluzivní krásy? Líbí se Vám elegance, nadčasovost a moderní styl? Stále váháte jak vylepšit svůj domov, tak abyste se v něm cítili dobře? Zvažujete dlažbu či obklad, a pokukujete po novinkách v oblasti keramické dlažby a obkladů? Ani se nedivím, že že v tom množství informací a novinek ztrácíme přehled. Dnes a denně se na nás chrlí informace, nápady, rady…jak z toho ven? Předně je jasné, že si každý musí uvědomit, co vlastně chce, co se mu líbí a co se týká domova, co mu pomůže vytvořit si prostor, který bude sloužit a hlavně se mu bude líbit. Bez ohledu na moderní trendy. Ale často se moderní trendy kloubí s tradičním stylem, což může být východisko pro ty, kteří si moc nelibují ve výstřednostech a okázalostech.

 

Celý článek...
 

Předsíň… vstupní brána domu či bytu

predsin1Jistě mi dáte za pravdu, vstupní místnost do domu či bytu je vizitkou každého z nás. Je to v podstatě to první, co nás vítá po příchodu domů, a co první vidí každý návštěvník. Proto si i tento prostor zcela jistě zaslouží naši pozornost a péči. Dřív si byly předsíně podobné jako vejce vejci, ale to bylo dáno především malou nabídkou trhu. Stejně věšákové stěny, malé zrcadlo, ponurný prostor… pamětníci si jistě vzpomenou. Naštěstí je ta doba už pryč, takže to jak bude vypadat naše předsíň, je zcela v našich rukou.

 

Celý článek...
 

I v keramice vede imitace kovu. Líbí se Vám, nebo Vás odpuzuje?

I v keramice vede imitace kovu3Kov, jako takový, se řadí ke stavebním prvkům, ale díky své struktuře a charakteristickému designu se stává výrazným dekorativním prvkem v interiéru. Zvláštní místo mají imitace rezavých kovů, které se používají zejména jako obklad. Různorodé zabarvení, rezavá plochy a příměsi nejrůznějších kovů dají vyniknout zajímavým odstínům, jež se objevují i na plochách dveří a nábytku.

 

Celý článek...
 

Klasika v moderním designu

Klasika v moderním designu1Neurální odstíny a přirozený vzhled se řadí tzv. klasickému stylu, kterým nikdy nic nepokazíte. Klasicky styl se drží v interiérech už dlouhá léta, jenom je současné trendy oživují výraznými a dekorativními prvky v různých stylech.  To samé platí i ve světě dlažeb a obkladů, kde se mezi novinkami posledního roku objevily série, které zastupují klasický a elegantní styl. Protože keramickou dlažbu a obklad nemění každý den, ale je to záležitost roků, je dobré si vybrat takové, které plně vystihují náš vkus a zároveň budou moderní i po mnoha letech. Nejjistější jsou právě jednoduché a elegantní odstíny, které se skvěle kombinují s výraznými doplňky a nábytkem.

 

Celý článek...
 

Horké léto

DURABLE - INDURABLEKonečně je to tady, začalo léto, teploty se šplhají ke třiceti stupňům a nastává doba dovolených. Spousta lidí se chystá k moři nebo někam za delším odpočinkem, no u nás to letos na dovolenou u moře moc nevypadá, nějak to časově nevychází, protože k podzimu očekáváme návštěvu ze zahraničí, které bychom rádi věnovali svůj čas. Takže dovolenou si musíme nechat v zásobě. Proto plánujeme dovolenkové dny až na podzim, to pak bude dovolená jiná než u vody v létě, v našem kraji dovolená plná krojů a hodových zábav, ale určitě zbude čas i na krásy naší země.

 

Celý článek...
 

Vybíráte keramické obklady? Znáte hlavní kritéria?

keramickeobklady 1Nabídka keramických obkladů je široká, vybírat můžete v mnoha designech i cenových relací. Také různé druhy povrchů nám nabízejí dostatečné množství možností, jak si zařídit interiér podle svého vkusu. V sériích renovovaných výrobců jsou nabízeny palety stylů, barev i velikostí. Mezi nejoblíbenější materiály pro obklad koupelen a kuchyní patří keramika a porcelán, ty jsou vyráběny při vysokém tlaku a teplotě. Disponují dlouhou životností s vysokou odolností vůči vlhkosti a špíně. A aby se ve spárách obkladů nedržela špína a plíseň, je vhodné spárovat kvalitními antibakteriálními spárovacími hmotami, kterých je na trhu dostatek.

Celý článek...
 

Proužek, květina či mozaika? Co si dáte do koupelny?

Vzory 1Keramické obklady a dlažba určují celkový dojem z koupelny. Proto špičkově a detailně položené obklady a dlažba dají Vaší koupelně opravdový nádech luxusu. Pokud si chcete zrealizovat koupelnu svých snů, je třeba vybrat správně zvolené barvy a ty typ obkladů a dlažby. Ty můžou dodat vaší koupelně jedinečný styl, jež bude vaší součástí řadu let.  Mohou koupelnu opticky zvětšit, zútulnit, či rozčlenit.

 

Celý článek...
 

Krása břidlice v keramických obkladech a dlažbách

břidliceMoje kuchyně už dosluhuje a to téměř doslova. Kuchyňská linka už volá „po důchodu“, na podlaze je položeno lino, které už pamatuje svoje, vymalovat by to už taky chtělo, tak se do toho asi budeme přece jen muset co nejdříve dát.

 

 

Celý článek...
 
Více článků...


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Winckelmans
Ston
Century
Musis
Gabbianelli