Znáte z našeho katalogu

Banner
Pokládka

ARDEX GRANIT- und MARMORKLEBER

32-ardexmarmor_miniPokládka dlažby a desek z přírodního kamene čelí často hned několika nástrahám: hlavním strašákem je riziko probarvení kamene v důsledku nasáknutí vody či obsažených minerálů a vznik výkvětů.

Celý článek...
 

Pokládka keramických obkladů na stávající obklad, terazzo nebo přírodní kámen

dlazbandlazbuObčas se stává, že se objeví okolnosti, které Vám nedovolují před lepením obkladů strhnout původní pokládku. Může to být kvůli hluku spojeným s odstraňováním, prašnosti nebo třeba nedostatku času. V takovýchto případech je možné lepit nové obklady přímo na původní keramické obklady, terazzo nebo dokonce i přírodní kámen.

Celý článek...
 

Dopřejte si spolehlivou a rychlou izolaci!

SDB ausrollenS izolačním pásem od firmy GUTJAHR od ARDEXu DiProtec® SDB se můžete spolehnout na výkonnou a snadno aplikovatelnou izolaci, která je díky volné pokládce nenáročná na zpracování. Nemusíte tak ztrácet čas s přípravou podkladu, penetrováním či lepením samotné izolace. Volně ložený izolační pás Vám kromě úspory času při pokládce nabízí i další výhody: díky volnému ložení izolačního pásu DiProtec® SDB nedochází k přenášení trhlin z podkladu do vrstvy dlažby.

Celý článek...
 

Co bychom měli vědět o dlažbě do exteriéru

AtlantePokud řešíte co si dát na povrch okolo Vašeho domu, na chodníky, terasy, venkovní schodiště či okolí bazénu, lodžie, balkóny, pak určitě výborným řešením je slinutá keramická dlažba. Keramická dlažba do exteriérů musí splňovat vysoké kritéria na kvalitu, odolnost, funkčnost a údržbu. Záleží jak na tvaru, tak i designu, proto je potřeba více než pečlivě vybírat.

Celý článek...
 

Jaký způsob pokládky v exteriéru zvolit, aby dlažba dlouho vydržela

cotto_etruscoPokládka keramických obkladů v exteriéru má vcelku hodně společného s pokládkou dlažby na terasy a balkony. Samozřejmě i zde se projevují nepříznivé vlivy jako déšť, sníh, mráz, prudké střídání teplot či přímé sluneční paprsky. Dlažbou v exteriéru se mimo již zmiňované balkony a terasy myslí například chodníky v zahradách, na dvorcích či příjezdové cesty a další.

Celý článek...
 

Hybridní spárovací hmota - ARDEX EG 8

ARDEX_EG8_small

ARDEX představuje revoluční novinku z oblasti spárovacích hmot – hybridní spárovací hmotu ARDEX EG 8. Ta spojuje pozitivní vlastnosti cementových a epoxidových spárovacích hmot.

 

Celý článek...
 

Dopřejte své dlažbě dlouhou životnost pomocí armovací tenkovrstvé drenážní rohoži od ARDEXu!

Derby_Balkon_mit_Stern_Gras2Keramická dlažba v exteriéru musí něco vydržet – po celý rok je vystavena rozličným povětrnostním podmínkám. Úhlavním nepřítelem je voda, která spárami proniká do konstrukce, kde za mrazu způsobuje její poškození a v letních měsících vede ke vzniku výkvětů.  Není-li tedy voda řádně a dostatečně rychle z konstrukce odvedena, dochází v důsledku jejího působení v konstrukci k nevratným defektům. 

Celý článek...
 

Pokládka keramických obkladů, dlažby a hydroizolace v koupelnách, sprchových koutech a šatnách

1_sprchkoutHydroizolace koupelen, kuchyní, sprchových koutů, prádelen a dalších místností, ve kterých je používána voda, je v dnešní době nezbytná. V rámci úspory času jsou totiž při stavbě a rekonstrukcích používány materiály citlivé na vodu jako sádrokarton, dřevo, anhydridové potěry apod. Hydroizolace není ovšem záležitostí pouze u výše zmiňovaných materiálů, ale také u běžných podkladů jako jsou omítky nebo třeba cementové potěry.

Celý článek...
 

Pokládka keramických dlažeb a obkladů s vysokou estetickou hodnotou

sparhmotaÚčelem keramických obkladů a dlažeb není jenom funkčnost, ale také vytvoření hlubokého estetického dojmu. Týká se to především komerčně využívaných prostor, jako jsou restaurace, kluby, bary, obchody, …). Projevuje se to hlavně v posledních letech, kdy se designu nekladou žádné hranice. Po obkladech z keramiky a skla stále poptávka stoupá, stávají se pro svou snadnou údržbu a dlouhou životnost oblíbenými a vyhledávanými materiály.

Celý článek...
 

Lepení keramické dlažby na podklad z pryže, PVC či linolea

pokladkaRekonstruujete dům, byt či jakýkoliv jiný interiér, kde je položené linoleum, PVC nebo třeba lepené parkety a vy jste rozhodnutí vyměnit je za keramickou dlažbu? Pak je právě pro Vás tento článek určen. Pokud bylo linoleum, PVC či podobný původní materiál položen opravdu dobře, je pak jeho odstraňování velmi těžké a komplikované. Naštěstí zde existuje také možnost položit, podobně jako u původního podkladu z kovu či keramických obkladů, dlažbu přímo na původní PVC, pryžovou aj. pokládku.

Celý článek...
 

Pokládka nových podlah nebo rychlá oprava stávajících podlah v komerčních prostorách

obchodPokládka keramických dlažeb v komerčních prostorách vykazuje všeobecně vyšší nároky jak na kvalitu samotných dlažeb, tak i na kvalitu provedené pokládky a použitých směsí. Keramické dlažby v průmyslových a obchodních prostorách jsou čím dál více žádanější. Je totiž spojena s vysokými technickými a estetickými vlastnostmi a především dlouho trvanlivostí a kvalitou. Podlahy v tomto prostředí vyžadují odolnost vůči vysokému mechanickému zatížení.

Celý článek...
 

Lepení keramických obkladů v agresivním prostředí

mlekarnaAgresivním prostředí se rozumí použití keramických dlažeb například v potravinářském průmyslu, vinařství, farmaceutickém průmyslu, chemických laboratořích, mlékárnách atd. Výběr samotné chemicky odolné dlažby není jedinou podmínkou pro zajištění dlouhodobé trvanlivosti podlahy.

Celý článek...
 

Lepení dlažby na vytápěné podklady

betonovy-poter4aVytápěné podlahy jsou velkým hitem už několik let. Jejich oblíbenost ale stále dál roste. Vytápění se používá pro podlahy z keramické dlažby nebo přírodního kamene. Pro tyto typy existují dvě možnosti topení. Jednou verzí je elektrické odporové a druhou jsou teplovodní vytápěcí systémy.

Celý článek...
 

Jak lepit v interiéru na nedostatečně vyzrálé podklady nebo podklady s trhlinami?

1poterDoba zrání klasických betonů anebo podlahových potěrů z cementu či štěrkopísku je různá.  Závisí to na použitém materiálu. Minimální doba se pohybuje kolem jednoho týdne, maximální dokonce až kolem půl roku. Na nevyzrálé podklady se nesmí obklady ani dlažby lepit, jinak hrozí vlivem hygrometrického smršťování vznik napětí a následné praskání dlažby či obkladů nebo jejich úplné oddělení od podkladu. Jak ale postupovat v případě, že Vás tlačí čas a jste nuceni položit dlažbu na nevyzrálý podklad?

Celý článek...
 

Lepení velkoformátové dlažby v interiéru na nerovné a nepravidelné podklady

lepeni_dlazbyZajištění rovného povrchu je pro pokládku vždy tak trochu problémem.  Zvláště v některých případech je nutná maximální přesnost a rovnost. Jedním z takových případů je také například pokládka rektifikované velkoformátové slinuté dlažby.

Celý článek...
 

Lepení keramiky a přírodního kamene na kovové podklady

pokladac2Klasickým podkladem pro lepení keramických obkladů nebo přírodního kamene je například beton. Ve výjimečných případech je ovšem nutné položit dlažbu i na jiné materiály jako je třeba kov, což znamená větší náročnost na pokládku. Dlažbu lepenou na kovu najdete v některých osobních výtazích, montovaných ocelových schodištích nebo na luxusních lodích.

Celý článek...
 

Moderní způsob pokládky keramické dlažby - Open System a Twin System

terce_pod_dlazbu2„Plovoucí podlaha do exteriérů“, tzv. Open Systém, je v poslední době velmi žádaný styl pokládky, který se používá především v různých bytových, průmyslových a obchodních budovách na balkony, terasy, chodníky a střechy, u nichž se počítá s pěším provozem.

Celý článek...
 

Jednoduchý a praktický způsob pokládky keramických dlažeb

terce_pod_dlazbu3Chystáte se pokládat keramickou dlažbu do exteriéru? Připravujete se na nepořádek z všech těch směsí lepidel a dalších věcí, které budete potřebovat? STOP! Máme pro Vás revoluční řešení! Už jste slyšeli o pokládce na terče?

Celý článek...
 

Hydroizolace

pokladka_balkon

Možná by se mohlo zdát, že lepení keramické dlažby do exteriéru (např. na balkony a terasy) nevyžaduje žádné zvláštní techniky nebo materiály. Opak je ale pravdou. Aby se zabránilo nepříznivým vlivům jako sněžení, mráz, déšť a další znehodnotit či dokonce poškodit použitou dlažbu, používá se při pokládce hydroizolace.

Celý článek...
 

Balkony a terasy - hydroizolace, separace, odvodnění

6-01_DITRAJméno Schlüter-Systems představuje již od roku 1983 inteligentní řešení konstrukcí balkonů a teras. Tehdy objevil Werner Schlüter rohož TROBA - první drenážní rohož užívanou jako plošnou drenáž speciálně pro balkony a terasy.

Celý článek...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Piemme
Casa dolce casa
Iris Ceramica
Aparici
Floor Gres