checkseznam

Co vlastně všechno taková příprava znamená a obnáší? Na začátku si musíte položit několik velmi důležitých a naprosto zásadních otázek. Jste schopni si takovou rekonstrukci udělat sami? Pokud ano, co všechno si musíte zajistit? Jakou máte kapacitu? Budete sám, nebo s kamarádem popřípadě s manželkou/manželem? Kolik celkem času můžete věnovat na rekonstrukci? Kolik dní z dovolené? A takových otázek si můžete položit ještě několik. Důležité je si také v souvislosti s rekonstrukcí uvědomit, že musíte nejdříve vybourat původní obklady, odstranit stávající podlahy a podobně. A to ještě nevíte, co na vás může čekat za nepříjemné překvapení, když se ta vaše podlaha odstraní. A máme tu zase celou řadu dalších otázek. Máte v místě bydliště sběrný dvůr? Nebo skládku? Budete to všechno vynášet před vlastní dům? A co na to sousedé? Není náhodou lepší to rovnou vynášet do kontejneru? A kde se dá kontejner objednat? Kolik stojí? Kam se složí? Nejen s ohledem na rozsah prací, vlastních možností a zkušeností vám poradíme, jak postupovat.

 

formatyJestliže jste už při výběru keramického obkladu a dlažby nic nepodcenili a nechali se správně přesvědčit, že se vyplatí zaměřit se na kvalitu, stejně tak se vyplatí se zaměřit na kvalitu provedených prací včetně souvisejících prací přípravných, nebo používaných materiálů. V dnešní době je zcela běžné, že v prodejně, ve které jste zakoupili obklady a dlažby, vám vše nabídnou tzv. pod jednou střechou, takže vám zcela jistě rádi poradí a doporučí specializovanou firmu, která na základě vašich individuálních požadavků provede veškeré práce.
Je třeba si uvědomit, že samotná rekonstrukce je poměrně velký zásah do rodinného zavedeného každodenního rytmu a budete tedy nuceni udělat hned několik změn a ústupků. A bude záležet jenom na vás, kolik dní se budete muset uskrovnit a nechat si zasáhnout do vašeho soukromí.

 

Pro vaši kontrolu z pohledu investora je ale dobré vědět, jak by taková firma měla postupovat, jak by se měla chovat, jak profilovat. V případě výběru firmy vás samotných, a to třeba i na doporučení, kdy u vašeho zvonku zazvoní jakýsi pan Karel s panem Jardou, je třeba zvážit hned několik souvislostí. Naštěstí nám dnešní hektická doba i tak trochu napomáhá, a tak prostřednictvím internetu se můžeme snadno dozvědět cosi o solidnosti firmy, o které uvažujeme. To samo o sobě jistě zárukoupel plisenkou není, stejně jako zjištění, jaké mají za sebou provedené reference, popřípadě dobu působení na trhu. Pravda se vždy ukáže až po naší volbě, kdy k nám firma poprvé zavítá a začne realizovat naší vytouženou změnu. Je tedy velmi důležité sledovat dodržování skutečností, na kterých jsme se společně předem shodli. Nemám na mysli například jen dodržení nástupních termínů, jednotlivých úkonů, součinnost práce a podobně, ale zejména dodržování finančního rozpočtu. Proto je před zahájením dobré vědět jaké materiály budou u vás doma používané. I v tomto případě se rozhodně vyplatí nešetřit a zaměřit se kvalitu. Kdo z nás nezná ten odporný dunivý zvuk dlažby, která se každou chvilkou rozletí snad na všechny strany? Nebo neustálou změnu barvy spáry mezi obklady po spuštění vody ve sprše? A nekonečně a únavné odstraňování plísní, hub a bakterií způsobující alergie z povrchů obkladů? Naštěstí jsou dnes na trhu dostupné takové výrobky, které zmiňované problémy trvale řeší, stejně jako zdraví člověka.

 

A konečně jdeme na to. Neméně důležitou součástí je vybavení nářadím samotné firmy, což dokresluje jejich profesionalitu. Například stav a množství nářadí a dalšího nutného vybavení, které žádná profesionální firma nesmí postrádat. Hliníkové latě různých délek, nerezová hladítka s rovnými hranami a nerezová zubová hladítka s různými velikostmi, speciální hladítka a nářadí na nanášení vyrovnávacích hmot, válečky na nanášení penetrací nebo hydroizolací, čistící houby, atd. To vše je nutný arzenál, kterým se musí odborná firma, která má udělat náš domov hezčí a zdraví bezpečnější, prezentovat.

 

Mějte na paměti, že samotná příprava zabere téměř polovinu celkového času.


Co to taková příprava podkladu vlastně je? To si řekneme v příštím díle.

 

 

 

JSN Pixel 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework