Cotto dlažba v podstatě spojuje různé kultury, přestože se na mnoha místech stále ještě dodržují staré postupy její výroby, do těchto druhů dlažeb přicházejí i nové návrhy, inovace, které si získávají čím dál více příznivců.

 

Tato dlažba je vhodná jak do exteriéru, kde se využívá nejvíce, tak do interiéru, kde působí lehce tajemným dojmem. Hlína, z které jsou tyto dlažby vyráběny, se těží v oblasti Impruneta. Tato hlína se vyvíjela několik desítek milionů let, údajně z mořských usazených hornin.

404019_textures_3Cotto dlažba nemá žádnou povrchovou úpravu, není glazována, ani jinak upravována, má červený povrch, který se dá různými technologiemi barvit, je velice ekologická.

Tato dlažba se dá použít např. v koupelnách, kuchyních, na zahradu či při rekonstrukci stylových staveb. Při pokládání dlažby je nutné dát si pozor na rozměrové odchylky materiálu, proto se používají větší spáry, aby to nebyl takový problém.

650671_texture_-_floor_1Tato dlažba má však i své nevýhody, jednou z nich je vysoká nasáklivost, nejvyšší byla zjištěna okolo 15%, proto je důležité napouštět povrch dlažby impregnací. Napouštění dlažby by se nemělo používat u exteriérového použití, mohlo by tak dlažbu nenávratně poškodit. Tvrdost materiálu se pohybuje někde na 5 stupni tvrdost.

Cotto dlažba je určena především pro jedince, kterým nebude dělat problém o ni více pečovat a nebudou se zaobírat rozměrovými či barevnými odchylkami. Takový lidé si poté na ní dokážou najít tu správnou jedinečnost.

JSN Pixel 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework